Терра Нейдорф


Мультидисциплінарна художниця


Українка, 1998 року народження. Живе та працює в Києві.
Твори художниці зберігаються в такій інституції, як Музей історії Києва.

Художнє висловлення


Мультидисциплінарна художниця, працює з перформансом, інсталяцією, відео, а також роботами змішаних технік. Терра досліджує крихкість життя, тлінність проти умовної вічності та вічне, що не має сенсу. Такі роздуми мисткині дотичні до тем Життя та Смерті, а також теми Природи.


Одним із ключових, є проєкт "Terra", що має головною задачею критику антропоцену та привернення уваги глядача до проблем навколишнього середовища, зокрема проблематика пластику та його засмічення ґрунту. Роботи проєкту нагадують зріз землі, що змінив своє положення з горизонталі у вертикаль. Основою є полотна, покриті олійними або акриловими фарбами, деякі мають особливу текстура, що імітує типи ґрунтів. Експериментальним елементом є нитка, що зображує траву і водночас перетворює живопис на тривимірний об'єкт. Саме ця серія робіт стала вирішальною у виборі траєкторії мистецького шляху.


Маючи з дитинства зв'язок з природою, Терра намагається не втратити цю здатність та не стати занадто дорослою, тобто такою, яка заради особистих егоїстичних намірів нехтує повагою до Землі. Саме тому мисткиня часто звертається думками в минуле, коли вона була більш чистою та шукає там свої дитячі пригоди, вчинки, почуття, аналізує їх і використовує в подальших проєктах. Цей прийом допомагає авторкі висловлюватися на серйозні теми.


Присутнє використання фрагментів природнього середовища в проєктах авторки є важливим елементом її практики. Так наприклад, в перформансі "Гадання на Сонцях" художниця зриває пелюстки з 5 соняхів, ставлячи хвилюючі запитання на майбутнє в дитячій манері. В іншому перформансі, під назвою "Серцебиття", Терра слухає землю стетоскопом, досліджуючи природу планети, ніби пацієнта. Процес даного перфомансу фактично відбувається на відкритому ланшафті. В серії відео робіт "Причини та Наслідки" задокументовані реалії війни, однак роль мирних жителів, невинних жертв війни грають квіткові рослини. На одному з п'яти відео квітку засипає камінням, після чого руки художниці розбирають завали, щоб витягти невинного.


Так чи інакше, присутність природних матеріалів, художні висловлення на відкритому повітрі, дитяча прихильність до матінки-природи привели мисткиню до лендарту. Наразі її цікавить більш екологічне висловлення з менш заангажованим та матеріально-зацікавленим підґрунтям. Маргінальне становище лендарту щодо комерціалізації мистецтва скоріше приваблює, ніж відлякує художницю. Однак, вона прагне дати цьому напряму можливість конкурувати з досі домінантними класичними формами мистецтва.
CV


Групові виставки

2022, ESC - WAVE #2031, AW (YYYYMMDD + VVOVVA), Contemporary Art & Design Gallery VVOVVA

2022, Транзитна зона. Вихід гейт №2022, галерея Митець, Київ, Україна

2021, Avangard Festival, галерея Квартира 35, Арт Центр Дзига, Львів, Україні

2021, Aртпроєкт 365daysafter, віртуальна виставка та офлайн презентація в галереї Митець (Київ), мистецька організація “MOKONSHU” разом з партнерами: креативним агентством “KAMSOMOL”, галереєю “Garaža KAMBA” (Загреб, Хорватія), міжнародною резиденцією митців “DE LICEIRAS 18” (Порто, Португалія), та independent Institute of Contemporary Arts “Snarte Space” (Нанчанг, Китай)

2020, Одного Дня Після..., Музей історії Києва, Київ, Україна

2020, Хто, як не Ви?, в рамках діяльності українського журналу "Культурний тренд", Ornament Art Space, Київ, Україна

2020, Сансара, III Український фестиваль сучасного жіночого мистецтва, Інститут проблем сучасного мистецтва, Київ, Україна

2020, Barcelona 1.0, ArtBox.Project, Барселона, Іспанія

2019, We Contemporary Art Show2019, Topic Salon у співпраці з Аукціонним домом ArtConsulting BRNO, Прага, Чехія

2019, The Memories, La Visione Art Gallery, Стамбул, Туреччина

2019, Show It 2019, ArtBox Gallery, Цюріх, Швейцарія

2019, Ідентифікація, Spivakovska Art:Ego Gallery, Київ, Україна


Персональні виставки

2021, Природа людського тіла, бібліотека Світло, Київ, Україна

2020, Переосмислене, Ювелірний Дім ZARINA, Київ, Україна


Аукціон

2022, Благодійний аукціон для ЗСУ, UA World Art Fund, Краків, Польща


Публікації

2021, Журнал Art House, випуск 7

2020, Груповий каталог Хто, як не Ви?, за підтримки Culture Trend magazine

2019, Груповий каталог WE CONTEMPORARY 2019 - видавництва MUSA International Art Space

2019, Газета Рабочая газета, розділ Виставки, стаття "Личность определяет его работа"


Співпраця

ZUBKO Studio, Київ, Україна